Category Archives: İzledim

I am Love

Mubi’yi daha önce duymuştum ancak üyelik almamıştım bugüne kadar. Vay efendim hiç bir yerde bulamayacağın filmler burdaymış da, popüler olmayan ama on üzerinden 11 alan filmleri ancak burada izleyebilirmişim de bir sürü övgü okumuştum. Ancak bu platforma üye olma sebebim bunların hiç biri değil. İzlemeyi çok istediğim bir filmin burada yayına girdiğini gördüm ve hemen üyeliği aldım. Tabi farklı sorunlar ortaya çıktı ve o filme o an ulaşamadık. E o kadar üyelik aldık bir şeyler izleyip deyip bu filmi izledik.

Stutz

Hayatımda daha az sıkıldığım bir film oldu mu hatırlamıyorum. Yani yarıda bıraktığım bazı filmler oldu diye hatırlıyorum ama onlara devam etseydim belki de bundan daha iyi çıkacaklardı. Zaten bu elemanın çoğu filmini beğenmiyorum. Bu sefer neye güvenerek açtım bilmiyorum, çünkü sadece oynamakla kalmamış yönetmiş de. Kimden mi bahsediyorum? Tabi ki Jonah Hill. Sırf kilolu diye komik olduğu sanılan bir arkadaş. Filmde kendisine terapisti Phil Stutz eşlik ediyor. Fakat bu sefer koltuklarını değişmiş durumdalar.

The Swimmers

Filmi izleyeli 2 ay olmuş neredeyse ama yazmamışım. Hayır gören de inanılmaz yoğunum sanacak. Öyle inanılmaz bir yoğun donemden de geçmiyorum ama niyeyse atlamışım yazmayı. Şimdi efendim sonda söyleyeceğimiz ilk başta söyleyelim. Bence hikayeye yazık edilmiş. Sanki savaştan kaçan iki kardeşin hikayesini değil de erasmusa giden iki kardeşin hikayesini izledik. Neden böyle düşündüm?

RRR

En sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim bu sefer, olmamış. Hatta büyük harflerle OLMAMIŞ. Uzun bir aradan sonra bir Bollywood filmi izledik. Puan, yorum, hikaye her şey ümit veriyordu aslında. Filmin süresi de kabul edilebilirdi 3 saat 7 dakika. Tabi çokça ara vermek gerekti ama bitmeyecek bir süre değil. Ha bu daha uzun olup ayıla bayıla izlediğimiz filmler de oldu ama bu maalesef onlardan biri değildi.

Farha

Her zaman sevmişimdir ortadoğu filmlerini. Hatta zamanında en iyi ortadoğu filmlerini arayıp bir sürü izlemişliğim vardır. Tabi en iyi göreceli bir kavram ama 10 tane film izlediysem dokuzu benim için de iyi filmlerdi. İzledikten sonra bir süre etkisinde kalıyorsunuz bu filmleri izledikten sonra. Farha filmi çok iyi diyebileceğim bir film değil bana göre, ama kesinlikle güzeul bir film. Bu filmin benim için en sürpriz tarafı açık açık İsrail’in kötü gösterilmesi oldu. Düşünün Netflix yapımı bir film ve İsrail suçlu gösteriliyor, gerçekten enterasan bir durum.

Stand by Me

Uzun zaman olmuştu eski bir film izlemeyeli. Bu sefer 1986’ya gidiyoruz. Normalde eski filmleri izleme konusunda çok motive değilimdir ama eldeki imkanlar doğrultusunda bu film öne çıktı ve izledik. Hiç de pişman değilim açıkçası. Hatta daha önce nasıl oldu da karşıma çıkmadı şaşırıyorum. İzlememiş olsam bile adını duymam gerekirdi. Kaçmış bir şekilde radarımızdan. Bu arada film Stephen King’in The Body adlı kitabından uyarlanmış.