Category Archives: İzledim

Pink

Hint filmi izlemeyeli uzun zaman olmuştu. Açıkçası filmin konusuna ve puanına baktıktan sonra hint filmi olduğunu farkettim. O saatten sonra yeni bir film aramaktansa izlemeye karar verdik. Sanırım ilk defa içinde dans sahneleri olmayan bir hint filmi izledim. Zaten süresi gayet normal film süresine yakın.

Knives Out

Bu senenin oskara aday filmleri gerçekten ortalama üzeri. Hemen hemen hepsini izledim ve beğenmediğim çok olmadı. Bu film de gerek oyunculuk gerek hikaye gerek ortam her anlamda ortalamanın üzerinde bir film. Başrolde Daniel Craig var ama açıkçası daha iyi biri olabilirdi. Zehir hafiye rolünü oynamış kendisi ama ne bileyim biraz eğreti geldi bazı hareketler.

A Beautiful Day in the Neighborhood

Tom Hanks‘in rahmetli Fred Rogers’ı canlandırdığı bir film. Rahmetliyi filme kadar tanımıyordum ama filmden sonra araştırınca herkesin iyi bildiği bir kişi olduğunu gördüm. Hatta ortak kanı rahmetli “Barış Manço” ile çok benzer oldukları yönünde. TV programı yapıp çocuklara/yetişkinlere çok güzel mesajlar veren, çok önemli konuları öğretmeyi çalışan bir kişi.

Jojo Rabbit

Taika Waititi‘ninyazdığı yönettiği ve oynadığı bir film. Bir çok Hitler filmi izlemişizdir. Hepsinde benzer muhabbetler, sahenler mevcut. Bu film bugüne kadar izlediğiniz hiçbir Hitler dönemi filmine benzemiyor. Böyle konusu olan bir filmde bu kadar gülümseyeceğimi hiç tahmin etmezdim. Tabi bunda en büyük pay iki çocuk oyuncu olan Jojo ve Yorki’de. Bu karakterleri Roman Griffin Davis ve Archie Yates canlandırmış. Umarım oyunculuk kariyerleri boyunca böyle güzel oyunculuklara deavm ederler.

Uncut Gems

Bu adamın hiç bir filmi bana komik gelmemişti. Bu sefer komedi değil aksiyon-suç filmiymiş belki güzeldir diye izleyelim dedim. Evet Adam Sandler‘dan bahsediyorum. Puanı da açıkçası yüksek olduğu için bi beklenti oluştu. E bir de Netflix’te olması izlemek için bütün şartları oluşturdu. Filmin ilk sahnesi elmas madeniydi. Tabi hemen aklımıza kanlı elmas filmi geldi ve beklenti biraz daha arttı.

Paddleton

Hem kısa olsun hem puanı 7 üzeri olsun hem de Netflix’te olsun kriterlerimize uyan tek filmdi kendisi. Çok da bi beklentimiz yoktu zaten başlarken. Hakkındaki yorumlara baktığımızda ise salyarak saçarak ağladığını belirten de var on dakika sonra kapatan da. Filmde iki tane oyuncu var bilemediniz üç. Arada sahnelere giren çıkan var ama esas olay iki kişi arasında geçiyor.