Category Archives: İzledim

So Long, My Son

Eveeet, gelelim yine bir diğer MUBI filmimize. Bu sefer uzaklara gidiyoruz, filmimiz Çin’de geçiyor. Aşırı bir önyargım yoktu sevip sevmeyeceğime ilişkin ama çok da motive değildim açıkçası. Kore sineması olsa 3-5 tane izlemisligim var ve bir beklentim olabilirdi ama Çin sineması çok hakim olduğum bir alan değil. Tabi, platforma güvendik buraya geldiyse vardır bir hikmet dedik ve izlemeye başladık. Detaylara girmeden söyleyeyim film 3 saat. Bizim gibi iki günde bitirebilirsiniz. Zaten öyle inanılmaz aksiyon dolu bir film değil, 2 bölümlük bir dizi izliyormuşsunuz gibi düşünebilirsiniz böylece.

About Elly

Yine MÜBİ yine İran filmi ve yine kalite. Adamlar ne güzel filmler çekiyor gerçekten. Vurdusu kırdısı olmadan, gayet sıradanmış gibi görünen çok başarılı filmleri var. Bir kaç film izledikten sonra oyunculara da alışıyorsunuz. Artık isimlerini bilir hale geliyorsunuz. Bu filmde de daha önce başka güzel filmlerde gördüğümüz oyuncular mevcut. Bu bile filme pozitif başlamanızı sağlıyor. Evet yine film hakkında hiç bir şey söylemeden baya yazmış oldum. Gelelim filmin detaylarına.

Graduation

Orjinal adı Bacalaureat olan Romanya yapımı bir film. Tabi Avrupa yapımı olunca beklenti yükseliyor. Oldukça gerçekçi senaryolar izledik bugüne kadar. Tabi gerçekçi olması beraberinde durağan olmasını da getiriyor ama güzel film izleyeceğim diyorsanız bunu göze alacaksınız. Her şey uçup kaçmalı olmuyor. Ha bu demek değil ki bu film inanılmaz iyi. Genel bir yorum yapmak istedim en başta o kadar.

Ask, Mark ve Ölüm

MUBİ olmasa karşımıza çıkar mıydı bilmiyorum bu film. Yine platformu överek başladım yazıya ama olsun, hakkını teslim etmek lazım her fırsatta. Efendim filme gelelim hızlıca, film aslında çok bilindik bir konuyu ele alıyor. Belki onlarca film var bu konuyu ele alan. Ama kullanılan tema oldukça özgün. Konumuz Almanya’ya çalışmak için giden insanlar. Böyle deyince aklınızda hemen bir senaryo canlanıyor olabilir. Hele bi durun kafanızdaki senarist daha fazla ilerlemeden. Bu filmi güzel ve özgün yapan konuyu müzik çerçevesinde ele alması. Gurbetçilerin hikayesini bir de böyle dinleyin ve izleyin derim.

Hit the Road

Evet efendim yine bir MUBI filmi ile karşınızdayız. Platformda oldukça fazla ortadoğu filmi var, ve genel anlamda bir çoğu başarılı diyebilirim. Gerçekten bu platformda çok fazla film aramanıza gerek yok. Herhangi bir filmi açmanız yeterli oluyor. Tabi çok eski üye değiliz ama şu ana kadar ki performansı beğendik diyebiliriz. Aferin MUBİ keep going. Şimdi gelelim filmi övmeye veya yermeye..

Another Round

Çıktığı andan itibaren izlemek istediğim bir filmdi kendisi. 3 senelik bekleme süresinin sonunda izleyebildik. Bilmeyenler için söyleyeyim, film gain’de bulunuyor, hiç illegal yollara bulaşmaya gerek yok. Sadece bu film için bile aylık üyelik alabilirsiniz. Peki nedir efendim bu film, neden bu kadar izlemek istedik? Öncelikle izlemek istemem sebebimiz tamamen bir pozitif önyargıydı. Çünkü başrolde Mads Mikkelsen oynuyor. Henüz kendisinin kötü bir dizisini yada filmini görmedik. O yüzden kendisine güvenimiz tam. Sağolsun yanıltmadı.