Category Archives: İzledim

Joker

Evett gelelim 2019 yılının en popüler filmine. Zaten 11 dalda oskara aday gösterilerek popüleritesini bir kez daha kanıtladı. En iyi erkek oyuncu ödülü garanti gibi. Diğer 10 dal hakkında bir şey söyleyemeyeceğim. Başrolde Joaquin Phoenix var. Rolünün hakkını sonuna kadar vermiş kendisi. Filmde Robert De Niro da var ama öyle inanılmaz bir karakter değil.

The Two Popes

Anthony Hopkins‘in Pope Benedict‘i, Jonathan Pryce‘ın Pope Francis‘i canlandırdığı bir Netflix filmi. Mevcut papa ve ondan önceki papanın görev değişim sürecini ele alan bir belgesel. Bu iki papa birbirinden çok zıt karakterlere sahip. Biri bulunduğu konum ne gerektiriyor ise öyle davranmayı uygun görüyor, diğeri ise önce insan olmak diyor.

Marriage Story

Netflix efendi sonunda film olayını da öğrendin. Saçma sapan kadrolarla güzel film olmayacağını kabul etmişler sonunda. Bu aralar izlediğim filmler hep Netflix ve çoğu da başarılı. Bu film de onlardan bir tanesi. Başrollerde Adam Driver ve Scarlett Johansson bulunuyor. Oyunculuklar ortalama üstü bu yüzden. Hikaye ise aslında çok hayatın içinden. Boşanma arefesinde olan bir aile.

The Irishman

İzleyeli 10 gün oldu ama ancak bir türlü yazamadım. Öncelike klişe yorumlardan başlayayım, evet filmi bir kerede bitiremedik, evet iki günde ancak bitti, evet daha kısa olabilirdi ama hayır keşke daha uzun olsaydı da oyunculuğa daha da doysaydık. Sonuçta oynayan adamşar artık her gün film çeken kişiler değil. Robert De NiroAl Pacino ve Joe Pesci başrollerde. Yönetmen koltuğunda ise Martin Scorsese bulunuyor. Hikaye ise gerçek. Dönemin en etkili sendikasının başkanı Jimmy Hoffa ve mafya arasındaki ilişki anlatılmış.

The Farewell

Gerçek bir yalandan esinlenilerek çekilmiş bir film. Filmlerin “gerçek bir hikaye” olarak başlamasına alışığız ama “gerçek bir yalan” diye başlayan filmi ilk defa izledim. Film uzak doğu yapımı. Maalesef ne yönetmeni ne de oyuncuları tanımıyorum.

Masaan

Uzun zamandır Hin filmi izlemiyorduk. Bu filmi de daha önce 2 kere izlemek istedik ama yok altyazıydı yok görüntüydü derken ilk3 dakikadan öteye gidememiştik. Üçüncü denememizde altyazı ve görüntü sorunlarını aştık ve izledik. Meğer yaradan bize mesaj veriyormuş ilk iki seferde. Ama biz anlamamışız.