Category Archives: İzledim

Succession

Vay be koskoca Temmuz ayını boş geçmişim. Artık gerçekten kendime bir çeki düzen verme zamanı geldi. Tabi eskisi kadar vakit ayıramıyorum film veya dizi izlemeye. Ha bir de kitap okumaya evet. Ona ezelinden beri çok zaman ayırdığım söylenemez ama neyse. Var tabi bizim de kendimizce sebeplerimiz. Sanırım artık arayı kapatmaya başlayabilirim.

The Fundamentals of Caring

Filmi izleyeli çok oldu ama nasıl olduysa yazmayı unutmuşum. Dün akşam acaba ne izlesek diye bakarken bu film de neymiş diye bi göz attım. O da ne? Zaten bu filmi izlemişiz. Sonradan hikayeyi de hatırladık. Aslında güzel de film ama bir şekilde unutmuşuz. Başrolde Paul Rüdd oynuyor. Bu arada film Netflix’de mevcut. İnanır mısınız ailecek izleyebileceğiniz bir film. Bu kategoride film bulmak hiç kolay değil.

Winter on Fire

Yine uzun sayılabilecek bir aranın ardından yazılarımıza geri dönüyoruz. Yoğun dönemlerde bu tarz aralar mazur görülebilir. Siz birlerce okuyucumu yazısız bıraktığım için özür dilerim. Bu yazımıza konu olan belgesel Netflix yapımı ve Ukrayna devrimini anlatıyor. Malesef Ukrayna-Rusya savaşı sonrası oldukça popüler oldu bu yapım. 2015 yılında çekilmesine rağmen ben de bu olaylar olana kadar duymamıştım açıkçası.

Don’t Look Up

Evet, gelelim son zamanların en çok konuşulan filmine. Öncelikle film Netflix’te mevcut. Netflix yapımı olan en iyi filmlerden biri hatta. Zaten kadro da şampiyonlar ligi gibi; Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Cate Blanchett ve 82 kere oskara aday olan Meryl Streep. Bu ekibi görüp filmi izlememek başlı başına büyük bir hata olurdu zaten. Hakkında çok fazla kötü yorum yok ama olur da yorumlardan etkilenip filmi izlememe kararı verirseniz kadroya tekrar bakın ve kararınızı gözden geçirin derim.

People Places Things

Böyle filmleri seviyorum. Kısa, yormayan, izleyeni uğraştırmayan.. Ha zannetmeyin ki boş beleş bir film. Aksine gayet de güzel bir içeriği var filmin. Basit ve yalın bir şekilde aktarılması beni ayrıca mutlu etti onu dile getirmek istedim. Çünkü benzer hikayelere sahip başka filmler çok daha uzun, çok daha gözyaşına odaklı olabiliyor.

tick, tick…BOOM!

Bu elemanın oynadığı çoğu filmi beğenmemiştim bugüne kadar.Evet, Andrew Garfield den bahsediyorum. Böyle bi yapmacık geliyordu. Gerçi onlarca filmini de izlemedim tabi ama izlediğim kadarıyla böyleydi. Bu filmde de benzer şeyler hissettim diyebilirim. Açıkçası film gerçek bir hikayeyi anlattığı için bu önyargımı kenara koymuştum ama olmadı yine Andrew.