Sing Street

Hem puanının yüksek olması hem de süresinin çok fazla olmaması sebebiyle izleyelim dedik. Fena da etmemişiz. Çıtır çerez bir film çıktı kendisi. Ailenin maddi durumu sıkıntıya girince kemer sıkma politikası uygulanıyor. Alınan kararlardan ilki de çocuğu pahalı okuldan alıp ucuz okula vermek. İlk günden itibaren bir kültür şoku oluyor tabi. Bunu aşar mı aşamazmı derken bir kızla karşılaşıyor eleman. Hafif bir elektiriklenme oluyor. Kızı nasıl etkilerim derken “müzik grubum var benim diyor”. Kıza da klip çekeceğiz oynamak istersen bekleriz diyor.

Tabi ortada ne grup var ne de klip için altyapı. Bu süreçte ekip kurma çabası, söz yazmalar, klibin senaryosunu çıkarmalar falan oluyor. Ara ara eğlenceli yerler de yok değil.

Eleman ve ekibi toplama bir gruptan okulda konser verecek bir gruba dönüşüyor. Bu süreçte bazen dayak da yiyorlar azar da işitiyorlar. Ama hiç takmıyorlar bunu. Bütün ekip işine konsantre. Keyif alıyorlar bu çalışmalar esnasında. Siz de izlerken keyif alıyorsunuz. Oyuncular ergen denilebilecek yaşta ama hiç de öyle bizdeki gibi dünyaya mesaj vermem lazım tribinde değiller.

Vel hasılı film sizi hiç de sıkmadan, tadında bir şekilde bitiyor.

iyi seyirler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir