Roma

Evet, yılın ilk overrated filmini de izlemiş olduk. Ama öyle böyle değil baya overrated bir film. Oynayan kimseyi tanımıyorum. Ama yöneten dayı sanırım yetkili biri. Çünkü herkes o yaparsa böyle güzel yapar triplerine girmiş. Kendisi Alfonso Cuarón.

Film siyah beyaz bu arada. Tabi bunu da inanılmaz göklere çıkartan bir kadro var. Konu ise “bir kadının kendi içindeki yalnızlığı ve ona rağmen güçlü durması”.

Filmin başında bi 5 dakika su izliyoruz. Sonra anlıyoruz ki meğer hizmetçi abla evin önünü temizliyor. Evde bir köpek var ve her yere bırakıyor. Yazacak başka bir şey bulamadın mı diyebilirsiniz ama öyle demeyin. Köpek pisliği baya önemli olacak ki, filmde 3-5 defa muhabbeti geçiyor. Hem sözlü hem de görsel sıkça bahsediliyor kendisinden.

Film çok durağan, öyle atraksiyon falan arıyorsanız boşuna izlemeyin. Hizmetçi kızın yalnızlığı, terkedilişi ama buna rağmen işini yapması, yaptığı işi sevmesi, bu uğurda ölmeyi göze alması falan.

Gerçekten puanına ve yorumlarına bakıp aldanmayın. Ha ben fularımı takar pipomu tüttüren birisiyim derseniz hoşunuza gidebilir. Ama eminim çoğu insan filmin abartıldığı konusunda benimle hemfikirdir.

Hayır bi de baya ödül aldı film..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir