Pirate Radio

Son zamanlarda izlediğim en güzel film. İnanılmaz keyif aldım izlerken. Son anına kadar sizi güldürmeyi başarıyor film. Hatta çoğu zaman kahkaha atmanıza sebep oluyor diyebilirim. Filmin hikayesi ise isminden anlaşılacağı üzere kaçak yayın yapan bir radyoyu anlatıyor. Dönemin İngiltere’sinde güçlü olanların müzik camiasını istediği gibi yönlendirmeye başlaması ve tekel olmaya çalışanların ortaya çıkmasından mütevellit böyle bir yayın şekli ortaya çıkmış. Tabi sadece müzik olarak düşünmemek lazım. 60’lı yıllarda radyo iletişimin en güçlü şekli. Haliyle radyo kanallarına hükmeden basın yayın konusunda da oldukça güçlü oluyor.

Şimdi bunlar 6-7 arkadaş bir gemideler. Kimi sabah haberleri sunuyor, kimi gecenin köründe romantizim konuşuyor. Yaptıkları yayınlar sebebiyle hükümetin odağı haline geliyorlar. Hükümet bunları kapatmak için özel bir ekip bile kuruyor.

Tabi gemide hayat çok eğlenceli ama daha da eğlenceli hale gelmesi için zaman zaman gemiye ziyaretçiler kabul ediliyor. Bunun için sırada bekleyen onlarca insan var. Çünkü popüleritesi her geçen gün artıyor radyonun.

Bir yandan ekibin kendi içindeki arkadaşlığını öte yandan yayın yapmaya devam etmek için verdikleri mücadeleyi izliyoruz.

Dediğim gibi son sahnesine güldüren bir film. Hem ekibin kendi içindeki iletişimi, hem hayranları ile olan iletişimi hem de hükümet ile mücadeleleri ayrı ayrı güzel.

Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir