Babamın Kanatları

Genellikle yan rollerde izlediğimiz (başrolleri illaki vardır ancak ben hiç izlemedim) Menderes Samancılar’ın başrolde olduğu bir film. BluTV üzerinden aylar önce izlemiştik. Üzerinden çokça zaman geçse de konusu ve bir çok sahnesi hala aklımda. Çünkü hem hikaye çok gerçekçi hem de oyunculuklar çok iyi. İnşaat işçilerinin hayatlarını izliyoruz diyebilirim. Tabi bu kadar basit değil. O insanların aileleri ile olan ilişkisi, aile olmaya çalışmaları, çalışma ortamları, yaşam mücadeleleri vb. konular çok güzel bir şekilde aktarılmış.

Çoğu olay sizi şaşırtmayabilir. Zaten öyle olduğunu biliyor olabilirsiniz veya filmi izlerken tahmin edebilirsiniz. Ancak film sadece kendini izlettirmiyor. Empati yapmanızı da sağlıyor. Hal böyle olunca midenize ara ara kramplar girebiliyor. Bazen halinize şükrediyorsunuz, bazen izlediklerinize üzülüyorsunuz bazen alın teri üzerinden çakallık yapmaya çalışanlara kızıyorsunuz..

Konusu güzel, süresi çok uzun olmayan oldukça da önemli mesajlar veren bir film. Son zamanlarda izlediğim başarılı yerli filmlerden oldu kendisi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir