Category Archives: İzledim

Kho Gaye Hum Kahan

Yine izleyeli uzun zaman olan bir filmle karşınızdayım. Bu sefer Hindistan’a gidiyoruz. En baştan söyleyeyim film 3 saat değil, bir kere de bitirebilirsiniz. Ayrıca Netflix’de mevcut, e puanı da iyi olunca bize de izlemek düştü.

Past Lives

Yine izleyeli uzun zaman olan bir film ilke karşınızdayız. O kadar zaman geçmiş ki filmin ne hakkinda olduğunu hatırlamak için bir kaç yere bakmam gerekti. Gerçi hatırlamıyorsam zaten çok da iyi değildir dedim kendi kendime ama isnanlık hali belki de çok iyidir ve ben yaşlanmaya başlamışımdır. Tabi ki sonuç şaşırtmadı, hayır henüz yaşlanmamışım, tabi ki film çok da başarılı değilmiş.

Saltburn

Yine kısa bir aranın ardından beraberiz. Uzun zaman olmuştu bu filmi izleyeli ama hala aklımda bir çok sahnesi. Öncelikle film prime üzerinde bulunuyor, izlemek için takla atmamıza gerek kalmadı yani. Şimdi diyeceksiniz ki film hala aklındaysa çok iyidir, hayır değil. O zaman çok kötü ve hala unutamıyorsun diyebilirsiniz, buna da cevabım hayır. Aklımdan kazınmayacak kadar kötü bir film değil. E peki neden bu filmi unutmadın arkadaş diyeceksiniz bu sefer de.

The Promised Land

Bazı insanlar var reklamda oynasa oturur izlerim. Çok kabarık değil bu liste, sonuçta seçici bir izleyiciyim. Bu listede yerini sonuna kadar hak eden Mads Mikkelsen de bulunuyor. Kendisi oynadığı her rolde devleşen bir abimiz. Bu yüzden filme başlamak için ikinci bir sebep aramadık. Puanı yüksek yorumları güzeldi ama bunlar olmasaydı da Mads Mikkelsen’in kredisi yüksek, gerekirse 2 saatimizi çöpe atarız deyip yine izlerdik. Ha sonuç buna benzer oldu ama olsun.

Thirteen Lives

Yönetmenliğini Ron Howard’ın üstlendiği ve başrollerini Colin Farrell ve Viggo Mortensen’in paylaştığı “Thirteen Lives”, tarihin unutulmaz kahramanlık öykülerinden birini beyazperdeye taşıyor. Tayland’da, 2018’de yaşanan gerçek bir olayı konu alan film, Tham Luang Mağarası’ndaki bir grup genç futbolcunun ve antrenörlerinin kurtuluş mücadelesini anlatıyor. Ancak bu sadece bir kurtuluş hikayesi değil, aynı zamanda insan ruhunun derinliklerine ve dayanışmanın gücüne ışık tutan bir yolculuk.

Tetris

Sanırım appletv’de izlediğim ilk film. Oldukça kaliteli dizilerini izledik, hala izliyoruz. Ancak buna kadar hiç film izlememiştim. Filmin ismi bir çoğunuza tanıdık gelmiştir. Ever evet o bildiğimiz tetris hakkında film. Böyle bir hikayesi olduğunu bilmiyordum, bir zamanlar saatlerce oynadığım bu oyunun. Fil sovyet döneminde geçiyor. Bu önemli bir bilgi çünkü oyunun o topraklarda ortaya çıkması geleceği hakkında bir çok şeyi etkileyebiliyor.