Category Archives: Yine Svechenko

Trabzonspor’un Çektiği Forvet Sıkıntıları

Birçok kulubün birçok sıkıntısı olmuştur. Kiminin yönetimi, kiminin taraftarı kiminin stadı vs. Bu yazıda sizlere geçmişten günümüze Trabzonspor’un yaşadığı forvet sıkıntılarından bahsedeceğim.

1 – Kevin Campbell

Başkan Mehmet Ali Yılmaz’ın gol makinesi diye aldık çamaşır makinesi çıktı sözüyle tanır herkes bu futbolcuyu. Trabzonspor’a gelene kadar 273 maçta 92 gol atan futbolcu bizde 17 maçta 5 gol atınca kapının önüne konuluyor. Çok alışığız ya maç başına 3 gol ortalamasına, bu yüzden bekleneni veremiyor.

Türk Futbolunun Acı Kazancı – Sami Hoşses

Bugün film-dizi konseptinin biraz dışındaki bir konudan bahsedeceğim. Her Türk erkeğinin hayatının bir döneminin geçtiği halı saha trajedilerinden. 7’den 77’ye herkesi görmek mümkün halı sahalarda. Sonuçta futbol bizim için önemli. İzlemesi kadar oynaması da önemli. Bi düşünün. 8. lig amatörde antremana çıkan birisi bile eski topçuyum ben diyor. Yani topçu olmak kıymetli prim yapan birşey. Oynayanların yaşı, oynayan kişinin bununla prim yapması, ortamlarda Messi gibiydim demesi hiç önemli değil. Önemli olan ya da vahim olan kendisinin de buna inanması. Şimdi size bu duruma düşmüş bir yakınımdan bahsedeceğim. İsim verip rencide etmeyeceğim tabi 🙂 Kendisine Sami Hoşses nicki ile hitap edeceğim.

World Snooker Championship 2014

Turnuva biteli 11 gün oldu ama ancak yazabiliyorum. Aslında bu yazıyı daha bir coşkuyla 5 Mayıs gecesi yazmayı planlıyordum ama malesef işler beklediğimiz gibi gitmedi. Aslında son ana kadar gitti ama final maçı ile gözyaşlarımız sel olmasa da duygulandık üzüldük yani. Sezonun son turnuvası olması sebebiyle bi de dünya şampiyonası olması sebebiyle diğer turnuvaların çok çok üzerinde bu turnuva. Rengimi hemen belli edeyim. Tabi ki Rocket forever. Kendisi için de yazı yazmayı planlıyorum ama üzüntümün biraz daha geçmesi gerekiyor. Ronnie O’Sullivan namı değer rocket. Son iki dünya şampiyonluğunu antrenman havasıyla kazandığı için bu sene de ağır favoriydi. Finale kadar da geldi ama finalde modern dönem öğütücüsü Mark Selby’ye boyun eğdi.

Kamu Futbol Turnuvası

Bildiğim kadarıyla 3. düzenlenen geleneksel futbol organizasyonu. Bu sene turnuvaya 60 takım katılmış. Bakanlıklardan, müdürlüklere kimi ararsanız var. Biz de kurumumuzu temsil etmek için kendimizi sahada bulduk. İlk maçta takımdaki oyuncuların isimlerini bile bilmiyordum diyebilirim. Karayolları Genel Müdürlüğü ile oynadık. Takımın da yeni olmasının etkisiyle güç bela kazandık. İkinci maç öncesi biraz daha profesyoneldik diyebilirim.

Bize Her Yer Trabzon mu?

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da İBB maçında tribündeki yerimizi aldık. Yağmur, yol, trafik, soğuk, saat caydırıcı sebepler olabilir fakat ben bu taraftarın sorumsuzluğuna anlam veremiyorum. Geçen sene daha iyi bir taraftar vardı statta ama o bile yeterli değildi bana kalırsa. Sadece 61. dakikada ‘Bize her yer Trabzon’ diye bağırmakla taraftar olunmuyor. Bursa’da büyümüş ve defalarca teksasta maç izlemiş biri olarak şunu utanarak söylüyorum ki, Trabzonspor taraftarı,  Bursa taraftarının onda biri olamaz.

Umut Bulut

Türk futbolunun acı kazancı… Oynadığı her maçta taraftarın yüreğine basamadığı, Umut Umut diye tezahürat yapamadığı bir futbolcu. En fazla gol attığı sezonda bile attığı gollerle değil kaçırdıklarıyla gündemdeydi kendisi. Her futbolcudan Messi olmasını tabi ki beklemiyoruz ama böyle de olmasın. Bir insan kendine hiç mi birşey katmaz, hep mi altıpasdan kaçırır, hep mi kısa çöpü çeker. Bir kere de top sana geldiğinde acaba bu sefer nasıl kaçırcak yerine tamam attık diyelim. Bir kere de sen şut çektikten sonra kulaklarını çınlatacağımıza goooool diye bağıralım.

Seveni var tabi Umut’un. Nesini beğeniyorsun diyorum. Çok koşuyor diyorlar. O zaman hipodroma gitsin. Bize koşan değil atan adam lazım. Jardel’in Galatasaray’da bir sezonda koştuğunu belki bizimki bir maçta koşuyor. Ama Jardel’in bir sezonda attığını da bizimki 10 sezonda atamadı.

Başkanlığını çok beğendiğim Sadri Şener umarım bu sene ilk transferini bizleri Umut’tan kurtararak yapar. Gelen daha iyi mi olacak? Evet iddia ediyorum daha iyi olacak. Çünkü daha kötüsü olsaydı inanın o da Trabzonspor kadrosunda olurdu.