Category Archives: Tombala

Barcelona

Evet, şimdi gelelim bir tatil yazısına. Aslında bu konuda milyon tane yazı var. Nasıl gidilir, nerede yemek yenir nerede kalınır vs. Amacım zaten bu konularda inanılmaz detaylar vermek değil. Edindiğimiz tecrübeleri yazıp bize de bir hatıra bırakmak. Aşağıda bazı konularda bilgi verdim ama en önemli şeyi başta yazayım. Ekip çok önemli bu tür gezilerde. Sonuçta Mogan’a pikniğe gitmiyorsunuz. 1 hafta beraber vakit geçirebileceğiniz, gerektiğinde iş kitleyebileceğiniz, gerektiğinde uyumanız için uyanıp sorumluluk alabilecek kişiler lazım.

Gaziantep Gezisi

Son gezimizi de başarıyla tamamladık. Son gezinin Antep’e olması çok güzel denk geldi. Tadı damağımızda kaldı resmen. Öncelikle Antep’de gezilecek yer sayısı çok fazla değil, en azından bizim için öyleydi. Ekip olarak tamamen yemeğe odaklanmıştık. Gezdiğimiz yerleri de sırf yürüyelim de acıkırız beklentisiyle gezdik. Antep ile ilgili şu bilgiyi vereyim, bütün şehir et kokuyor. Herhangi bir sokakta ciğer pişiren birisiyle karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden “ay ben et kokusunu hiç sevmem” diyen birileri varsa ekipte havaalanından ilk dönüş uçağına bindirin. Bu açıdan çok şanslıydım. Ekipte kuzu kol mu yesek diyen birisi bile vardı. Antep için ne kadar ideal bir ekip olduğumuzu anlatabilmişimdir umarım. Şimdi gelelim detaylara.

Adana-Mersin Gezisi

İkinci gezimizi de gerçekleştirdik. Yine çok keyifli çok güzel bir gezi oldu. Her iki şehire de daha önce gitmiştim. Ancak gezmek için değildi bu gidişler. Bu yüzden ne gezme şansım olmuştu ne de meşhur yerlerde yemek yeme şansım. Bu sefer yaya yaya gezdik ve yedik. Öncelikle şunu söyleyeyim, gezilecek yerler arasında çok mesafe olduğu için araç şart. Toplu taşıma ile çok sınırlı yerler gezilebilir. Tabi bizim gibi 2 değil de 5 gününüz varsa araç olmasa da toplu taşımayla da gezebilirsiniz. Gezilecek çok çok fazla yer var, özellikle Mersin’de. Bu yerlerin çoğu ilçelerde olduğu için hepsini bitiremedik. İçimizde kaldı ama gördüklerimizi kâr saydık artık.

Van Gezisi

Bu aralar gezmeye sardığımız için film izlemeye vaktimiz olmuyor. Bu yüzden kısaca gezilerden bahsedeceğim. Öncelikle neden Van? Açıkçası çok özel bir sebebi yok. Anadolu Jet her sene kış kampanyası yapıyor ve gidiş geliş toplamda 80tl’ye geliyor. Biz de sıradan bilet aldık. Vakti geldikçe de geziyoruz. Geçen sene de vardı bu kampanya bu sene de oldu seneye de olur inşallah. Çünkü bilet alamadığımız bir kaç il kaldı. Van’a giderken en büyük beklenti yıllardır duyduğumuz ama hiç yemediğimiz kahvaltı oldu. Sadece Van’da değil bir çok ilde Van kahvaltısı var ve insanlar koşarak gidiyor. Biz de uçaktan iner inmez kahvaltıya geçtik. Bu arada Hava alanından merkeze gitmek için hiç taksiye falan binmenize gerek yok. 351 numaralı otobüs sizi 15 dakikada ve 3 tl karşığında merkeze götürüyor.

Müslüm Kebap

Ankara’da kaliteli kebap yiyebileceğiniz çok yer yok maalesef. Bulduğunuzda da her gün gitmek istiyorsunuz bu yüzden. Her gün olmasa da burayı keşfettikten sonra bir süre müdavimi olduk. Özellikle küşlemesi inanılmaz lezzetli. Çok fazla çeşit yok ama olanların hepsi Ankara’da yiyebileceğiniz çoğu yerden kaliteli. Şu an için Çukurambar ve Ümitköy olmak üzere iki yerleri var. Her ikisinde de bütün çeşiltleri yedim. Her ikisi de inanılmaz başarılı. Bir sıralama yapmam gerekirse Küşleme > Adana > Haşhaşlı diyebilirim. Fiyat konusuna gelince ortalamanın üzerinde tabi. Ama yediğiniz etin kalitesine kesinlikle değiyor.

Küre Dağları Gezisi

Çok sevdiğimiz bir arkadaşımızın önerisi ile böyle bir yer olduğunu öğrendik. Ankara’ya yakın doğa ile iç içe. İlk olarak nerede konaklanabilir onu söyleyeyim. Başka alternatifler var mı bilmiyorum ama burası bizi kendine hayran bıraktı. Ağaçların arasında bungalovlar çok güzeldi. Tabi orada kalan kişileri siz seçemiyorsunuz. Gezideki tek şanssızlığımız 7 ailelik bir ekibe denk gelmemiz. Bu tabi ki sorun değil ama o sessizliğin ortasında son ses müzik açıp bağır çağır oynamaları hoş olmadı. Neyseki ilerleyen saatlerde bunun dozajını azalttılar. Bu mekanın kendisi kadar çok sevdiğimiz sahibine de değinmeden edemeyeceğim. Nüfusta Suat adı ile kayıtlı bir abimiz ve ailesi işletiyor. Çok zor bir ismi olmasa da kendisine Fuat, Nejat, Serhat, Murat vb. isimlerle hitap ettiği için bazı arkadaşlar gerçek ismini vurgulayayım istedim.