Category Archives: Genel

Coda

Ted Lasso ve The Morning Show dizilerini izleyebilmek icin Apple TV uyeligi almistik. Diziler bitince de uyelik bosa gitmesin diye film izleyelim bari dedik ve bu filmi gorduk. Hem de puani oldukca yuksekti. Hemen izlemeye basladik ve 30. saniyede hayal kirikligina ugradik. Film daha once izledigimiz bir filmin Amerika yapimi. Daha once izledigimiz La Famille Belier filminin birebir aynisi. Yine de izleyelim belki bir seyler farklidir dedik ama en ufak bir fark olmadigini gorduk. Ama diger filmi izlememis olsam da bu filmi cok begenmezdim diyebilirim. Diger filmdeki aile gercek bir aile gibiydi ve buna hemen alisiyordunuz. Buradaki aile film icin bir araya gelmis cok belli.

Görünmez Canavarlar

Chuck Palahniuk’a ait okuduğum kaçıncı kitap bilmiyorum ama hala okudukça beğenmeme oranım artıyor. Okuduğum her kitap bir öncekine göre kötü çıkıyor. Ya da en azından bir önceki kadar kötü çıkıyor diyebilirim. Bu kitabı da okuyalı neredeyse 2 ay olmuş. Aklımda neredeyse hiç bir şey yok diyebilirim. Ama bir Gösteri Peygamberi öyle miydi? 

Kurgudan Da Garip

Chuck Palahniuk tarafından yazılmış kitap. Tamam Chuck başkana saygımız sonsuz ama bu olmamış be. Yani ben mi anlamadım acaba diye bazı şeyleri tekrar okudum ama yine de yok. Yazılan hikayeler birbirinden bağımsız bir şekilde başlıyor ve bitiyor. Kitaba dair aklımda en ufak bir bilgi kalmadı. Yani okuduğum hikayeler belki de çok etkileyiciydi ya da çok önemli mesajlar veriyordu bilmiyorum.

Gram keyif almadım. Açıkçası araştırdığım kadarıyla okuyup ayakta alkışlayanı da yok bu kitabın. Okumayın siz de boşverin..

On Body and Soul

Filmi izleyeli baya oldu ama şimdi yazabiliyorum. Gerçi iki haftadır hiç bir şey yazamadım. Hastalık, hastalık sonras covid temaslısı olmamız sebebi ile kısa bir ara vermiş olduk. Neyseki temas olmasına rağmen bulaş olmadı ve hayatımıza devam ediyoruz. Buradan da “yok ya hafif burnum akıyor o kadar, bir şeyim yok” deyip bizi evine çağıran arkadaşa selam ediyorum.

Filmin orjinal adı Teströl és lélekröl. Maceristan yapımı. Yine Avrupa yine kalite diyebilirim. Daha önce izlediğiniz aşk filmlerini bir kenara koyun. Gerçekten oldukça özgün bir hikayesi var filmin.

RÜYA GİBİ BİR TATİL

Sevgili dostlar, uzun ve yorucu bir yılın ardından bütün stresimizi atabileceğimiz ve ruhumuzu tazeleyeceğimiz unutulmaz bir tatile fiziksel ve zihinsel olarak hazır olduğunuzu duyar gibiyim. Bu tatilinizin şimdiye kadar yaptığınız bütün tatillerden farklı olacağını öncelikle belirtmek isterim. Çünkü hayatınızda şimdiye kadar yaşamadığınız birçok deneyimi size tattıracağımdan emin olabilirsiniz. Yalnız bunun için sizden bütün ön yargılarınızdan sıyrılmanızı, yeniliklere açık olmanızı ve içinizdeki macera tutkusunu dışa yansıtmanızı istiyorum.

Şimdi programın genel hatlarından ve güzergahlarımızdan bahsedebilirim. 17 temmuz günü ‘Europa Car’ ın Ankara şubesinden kiraladığımız dizel Linea ile ilk durağımız olan Göcek’e doğru yola koyuluyoruz. Şirketin arabayı teslim etme tarihine göre Cumartesi akşamı veya Pazar sabahı yola çıkmış olacağız. 8 saatlik efsane bir “road trip” in ardından Göcek’e varacağımızı tahmin ediyorum. Şehir merkezinde şirin ve misafirperver bir pansiyon veya küçük bir otel bulup yerleşiyoruz. 3 günlük Göcek ziyaretimizde hergüne farklı bir macera sığdıracağız. Bir günü şehir merkezinden hareket eden günübirlik tekne turlarına katılıp Göcek’in o meşhur cennetten bir köşe olan dantel gibi koylarını gezip, muhteşem denizlerinde yüzüp, mavi ve yeşilin bin bir tonuna doyacağız. Diğer bir gün arabamızla yakın çevredeki mutlaka görülmesi gereken yerleri (Dalyan’ın kanalları, Dalman’daki kral mezarlıkları, şifalı çamur banyoları gibi) gezeceğiz. Son gün ise isteğe bağlı olarak ya şehir merkezinde takılıp denize girip dinlenerek ya da yakın çevredeki bâkir koylardan birine giderek değerlendirebiliriz. Göcek’in en önemli özelliklerinin başında eşsiz doğası ve çok kalabalık olmaması geliyor. Fakat bunu yabancı turist açısından fakir olan bir yer olarak hayal etmeyin sakın.

Göcek maceramızdan sonra yarım saat uzaklıkta olan Fethiye’ye geçip yine şehir merkezindeki küçük bir otele yerleşiyoruz. 2 gün sürecek fethiye gezimizin programını da şöyle özetleyebilirim. Bir gününü Ölüdeniz’den hareket eden günübirlik tekne turuyla (Dünyaca ünlü Butterfly Valley dahil) geçireceğiz. Diğer gününü de Ölüdeniz’in muhteşem doğasına kendimizi kaptırarak, yüzerek ve çeşitli sürpriz aktivitelere katılarak geçireceğiz. Geceleri ise Hisarönü’nün çılgın gece hayatıyla eğlence anlayışınızda köklü değişikliklere sebep olacak eylemlerde bulunabiliriz. Bu 5 günlük tatil sizlere yeterli geldiği takdirde tatilimiz 22 temmuz itibariyle resmi olarak bitmiş ve Ankara’ya dönüşümüz gerçekleşmiş olacak. Ama bu bize yetmedi tadı damağımızda kaldı nolur devam edelim derseniz sizi yine çılgın sürprizler bekliyor olacak. Son olarak takılmamıza göre 700 tl civarında bir kösüşe hazırlıklı olun.

Kısacası bu tatil size hem dinlenme hem çılgın eğlence hem muhteşem doğal güzellikler görme hem de sürpriz maceralar ve deneyimler tatmanızı sağlayacak ve sizi yeni sezona tamamen yenilenmiş bir şekilde taşıyacak.

Be ready to rock your world!

 

Bir Ben Eksiktim

Uzun bir beklemenin ardından ben de kendimi bu camiaya adıyorum artık. Milyonlarca insanı tecrübelerimden ve bilgilerimden mahrum bırakmak sanıyorum daha fazla hakkım yok:)  Blogda neler olacağına henüz tam karar vermesem de, teknoloji ve bilişim ağırlıklı olacak gibi duruyor. Tabi arada ortamı rahatlatmak için bazı yazılar da olacak. Bu siyaset de olabilir, spor da, eğitimle de alakalı olabilir, marketteki sucuğun pahalılığı hakkında da. Artık nereden eserse..

Her yeni blog kullanıcısı gibi hergün bir yazı yazabilme ümidiyle başlıyorum bu işe. Umarım “last posted” başlığı altında “one year ago” görünmez.

Vatana millete hayırlı olsun.