The Square

Neden bilmiyorum ama çok beklentim vardı bu filmden. Bir kaç kere izlemeye niyetlendim ama araya başka filmler girmişti. İzleyemedikçe merakım arttı. Böyle diye diye gözümde büyüttüm demekki. Kimle oynuyor diye bakınca da bekletinin artması çok normal. Elisabeth Moss ve Dominic West liste başında. Tanımadığım başka iyi oyuncular da var. Bu ikisini dizilerden bilsek de gayet başarılı oyuncular. Ama maalesef ikisi de başrol değil. Hele Dominic West şöyle bi görünüp çıkıyor resmen. Detaya inmeden filmin gereksiz uzun olduğunu söyleyebilirim. 150 dakika çok rahat 100 dakikaya indirilebilirdi.

Uzun olması bir yana filmin konuyu ele alışı da biraz yorucuydu. Sanat üzerinden insanların umursamazlığını anlatmışlar. İşte bireylerin tepkisizliği toplumsal tepkisizliğe dönüşmüş falan. Gerçekten çok yorucu sahneler vardı.

Millet goril sahnesini öve öve bitirememiş mesela. Evet o kısım başarılıydı ama yine gereksiz uzundu bence. Önden uyarı yapılmasına rağmen insanların dikkate almaması. Bireysel hareketin toplumsal linçe dönüşmesi..

Hem konu sarmadı hem süre uzun haliyle çok sıkıldık. biter bitmez de shift+delete ile sildim zaten..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir