The Squid and the Whale

Sırf süresi kısa (80 dk) diye tercih ettiğimiz filmin başrollerinde Jeff DanielsLaura Linney ve Jesse Eisenberg oynuyor. Aslında oyuncular iyi ama konu çok gereksiz geldi. Bu yüzden uzatmayacağım. Boşanma aşamasında olan bir çift ve ortada savrulan iki erkek çocuk var. Çocuklardan büyük olan ortam yapmanın peşinde. Kendisine göre “daha iyi” kız arkadaşı bulanın peşinde. Biriyle tanışıyor ama daha iyisi nasıl olabilirdi diye sürekli sorguluyor. Bunun için küçük üçkağıtlar yapıyor. Küçük çocuk ise kendi kendine sorunları çözmeye çalışıyor. Tek çözüm aracı ise ergenliğe girmiş olmanın verdiği enerjiyi her fırsatta atmak. Tabi bunu bazen okulda bazen kütüphanede yapınca sıkıntılar oluyor.

Anna baba deseniz ikisi de kendi halinde. Günler paylaşılmış durumda ama öyle vay ben çocuklarımdan uzak duramam demiyor ikisi de. Hatta çocuklar babadayken bir iş çıkıyor ve annelerine gönderiyor. Anne de ama bugün sende durmaları gerekiyor ben ona göre plan yaptım diyor ve istemiyor. Aynı durum baba için de yaşanıyor tabi.

Anlayacağınız ailenin bütün fertleri bu durumdan farklı şekilde etkileniyor ve bir araya gelelim bunu çözelim diye bir dertleri de yok.

Ne etkilendim, ne güldüm ne de üzüldüm. Boşa geçen bir 80 dakika oldu benim için. Hiç gerek yok izlemeye..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir