A Brilliant Young Mind

Üstün zekalı bir çocuğun hikayesini izliyoruz. Babası ile arası iyi ama annesi ile o kadar da iyi değil. Derken baba vefat ediyor ve anne ile çocuğun zorlu günleri başlıyor. Çocuk özel tabi. Sıradan çocuklar gibi olmuyor bazı konular. Annesine git şunu 7 tane al diyor. Anne yanlışlıkla 8 tane alırsa kavga başlıyor. Çünkü istenen şey asal sayı kadar olmalı. Bu gibi farklı şeyler de var tabi. Ama esas olay bu çocuğun matematik olimpiyatlarına katılması. İlk başta imkansız görünse de önce takıma giriyor sonra da olimpiyata katılmaya hak kazanıyor.

Burada arkadaş edinme konusunda sorunlar yaşasa da bir kişi bunu dert etmiyor ve onunla vakit geçiriyor. Geçirilen bu kısa vakitte ise aslında kendisinin de normal olduğunu/olabileceğini anlıyor çocuk. Üstün zekalı olmanın gerektirdiği en önemli şeyi, olimpiyatları, terkedip o arkadaşının yanına gidiyor.

Film genel anlamında durağan. Bazen anneye bazen çocuğa hak veriyorsunuz. Yeri geliyor öğretmene bravo diyorsunuz. En güzel an ise filmin en sonunda. İlk dakikalarda sıkılıp kapatırsanız da saygı duyarım ama sonu çok da fena bitmiyor onu söyleyeyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir