Bayi Toplantısı

Kadrosunda Ibrahim BüyükakOnur BulduDogu Demirkol ve Büsra Pekin gibi tanıdık isimleri bulunduran sözde komedi filmi. Sözde diyorum çünkü bir kere bile gülmedim, gülemedim. Standartlarımda öyle inanılmaz yüksek değil. Hatta “Bayi Toplantısı” ismine bile hafiften tebessüm ediyorum. Ne bileyim aklıma Şener Şen’in “yaz kızım 100 torba çimento” ile başlayan sahnesi geliyor. Gülmeye motiveydim açıkçası. Ama olmadı. Gerçekten çok çabalamışlar gülmeyelim diye. Öncelikle şu yöresel olayları yapamıyoruz bi bırakalım artık. Bir Konya’lı, bir Antep’li, bir Erzurum’lu. Bir de karadenizli beklerdim ama koymamışlar nasıl olduysa. Kötü bir taklitle uyy uşağum diye gezerdi olsaydı o da.

3 şehirden 3 farklı temsilci bayi toplantısında buluşuyor. Bir şekilde bu üçlü bir odaya düşüyor. Tahmin edeceğiniz gibi bir tanesi çapkınlık peşinde.

Filmin en olmayan yerine geleceğim direkt, filme aksiyon katmaya çalışmışlar. Vay efendim birileri hırsızlık yapacakken bizimkiler bunu engelliyor. Aksiyonu yeterince beceremedik biraz da dram kasalım demişler. Soygundaki bir kişi bizim üçlüden birinin çocukluk arkadaşı.

Neresinden tutarsanız tutun çok kötü bil film olmuş. Bu kadroyla baya güleceğim bir film olur heralde diyordum ama 2 saatimi kaybettiğim bir film oldu.

Haaa son olarak evet aşk hikayesi de var. Evet esas oğlan Doğu Demirkol, esas kız da Büşra Pekin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir